Příčná Ulice-kapitola 1

1. února 2007 v 17:20 | Emm:))
"Harry!No tak Harry vzbud se!Čekají na nás!" křičela Hermiona... Harry se začal pomalinku probouzet a spatřil Hermionu.
"Kolik je hodin?",zeptal se Harry…
"Už je osm",řekla "a pospěš si nebo přijdeme pozdě" řekla naštvaně a zabouchla dveře… Harry se ještě ani pořádně nevzpamatoval a musel hned vstát. Jakmile sešel dolů všichni už byly připravený k odchodu. Vzal si bundu a vydali se do Příčné ulice.Tam už na ně čekal Hagrid, který se nemohl dočkat,až je po dlouhé době zase uvidí.
"No konečně! Kde jste proboha byli? Já už se bál, že nedorazíte." řekl posmutněle Hagrid.
"No to víš tady se nechtělo někomu vstávat, že ano Harry?" Harry jen mávl rameny a nic k tomu neřekl… Pak se společně všichni vydali po příčné ulici směrem dolů.
Najednou se Harry zeptal Hagrida: ,,Tak co se děje děje o prazdninách v Bradavicích, když už tam Brumbál…" nějak to nedokázal doříct… "není" dořekl to Hagrid.
"Abych ti řekl pravdu zvládá se to tam bez Brumbála špatně…" povzdechl si Hagrid.
"A kdo bude nový ředitel Bradavic?" zeptal se ještě Harry…
"To se ještě neví,všichni doufáme, že to bude profesorka McGonagallová, ale však ty víš, že ministerstvo si dělá co chce, takže se toho docela i bojíme…" zesmutněl Hagrid. Harry se koukl do dálky a pak smutně prohlásil:
"To taky doufám, protože kdyby to dostal někdo jiný, tak to by byl horor... Stejně to bude bez Brumbála hrozný školní rok", povzdechl si Harry… Ale už na to nic neřekl jen pokrčil smutně rameny a vydal se dál po příčné ulici…Hermiona a Hagrid šli za ním, ale během cesty nepromluvili jediného slova, až tehdy, kdy se Harry zastavil a řekl:
"To je ono, já už to mám" zmohl se na menší usměv, protože si nebyl jistý, jestli na to přišel…
"Co je ono Harry?" zeptali se urychleně Hagrid s Hermionou.
"Hagride je možné, abys nás vzal do Bradavic?" podíval se Harry naléhavě na Hagrida. Hagrid tomu pořádně nerozuměl, ale přesto mu odpověděl
"No nevím, studentům je přísně zakázán přístup do Bradavic o prázdninách",prohlásil Hagrid.
"Hagride prosím vezmi nás tam, je to moc důležité!" řekl Harry.
"No tak dobře řekl Hagrid, když to tak moc chcete tak vás tam vezmu, ale až zítra dnes už je pozdě…Jděte se vyspat a sejdeme se tu ráno a já vás odvezu do Bradavic". mrkl na ně okem…
"Děkujeme Hagride" a běželi zpátky do hostince a cestou se Hermiona zeptala Harryho:
"Harry proč chceš jet do Bradavic? Co je tam tak zajímavého? Ty si snad na něco přišel?", zeptala se překvapeně Hermiona.
"Hermiono na nic se mě prosím neptej, já si tím nejsem jistý, řeknu ti to, až se o tom zítra přesvědčím". Prohlásil ustaraně Harry.
"No tak dobře Harry a dobrou noc jdu spát." řekla Hermiona a zmizela do svého pokoje. Harry ještě zůstal venku a přemýšlel. O něco později si šel lehnout a tvrdým spánkem usnul.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama