Tajemné Bradavice-kapitola 3

1. února 2007 v 17:23 | Emm:))
Ráno se Harry a Hermiona vydali znovu do Příčné ulice, aby se tam setkali s Hagridem. Když tam oba přišli, Hagrid už na ně netrpělivě čekal, když je zdálky uviděl hned na ně zakřičel:
,,No kde se touláte?" ale byl rád, že je vůbec viděl. Pak se všichni vydali do Bradavic, protože Harry musel zjistit pravdu, jak to vlastně celé je. Cesta byla dlouhá a Harry si připadal jakoby pravdu nikdy neměl zjistit, ale uvnitř srdce mu něco říkalo, že něco není v pořádku a proto se za každou cenu snažil zjistit jestli to všechno není jen nějaká fraška. Když přijeli do Bradavic nikdo nikde nebyl…Harry se hned rozběhl po schodech nahoru do Brumbálovi pracovny, Hermiona a Hagrid mu byli v patách. Jakmile Harry přiběhl do Brumbálovi pracovny koukal se po stěnách jestli tam náhodou někde neuvidí Brumbála, ale nikde tam nebyl ať se rozhlížel po každé stěně po Brumbálovi nebyly žádné stopy, když tam konečně dorazila Hermiona s Hagridem, tak tam Harry jen tak stál a přemýšlel…
,,Harry co tu vlastně hledáš?"zeptala se Hermiona Harryho. Harry chvíli neodpovídal,ale po chvíli jen odpověděl:
,,Hledal sem tu Brumbálův obraz, každý ředitel, co umře, tu má svůj obraz, ale Brumbál ne…'' zesmutněl Harry, ale nezvedl se. Stále tam seděl a ani se nepohnul… Hermiona a Hagrid mlčeli, ale po chvíli usoudili, že Harry potřebuje být sám, tak se rozhodli odejít a počkat na Harryho dole… Harry tam seděl a dlouhou dobu přemýšlel, nemohl se zbavit myšlenky, že tam prostě Brumbál není, vždyť mu přece sám Brumbál řekl, že úplně každý ředitel, co zemře tu bude mít svojí živou podobiznu, tak proč tu tedy není? Tuhle otázku si kladl Harry už asi po páté, ale nedokázal na ní dostat odpovědi. Po dlouhé době se zvednul a začal chodit po tichých chodbách Bradavic, nemohl se smířit s tím, že už ztratil druhého člověka na kterém mu zaleželo a který mu rozuměl…V hlavě se mu honilo tolik myšlenek, že ani nevnímal čas kolem sebe. A najednou mu v hlavě probleskl nápad, co když není Brumbál mrtvý, co když někde je? A proč Brumbál tolik důvěřoval Sneapovi? Všechno mu to začalo docházet a hlavně mu to začalo do sebe zapadat… Nemohl tomu sám uvěřit a hned se rozběhl za Hagridem a Hermionou, aby si s nimi o tom promluvil. Běžel jak jen mu nohy stačili a hned, jak doběhl do místnosti, kde byli Hagrid s Hermionou, začal křičet:
,,Hagride! Hermiono! Já už na to přišel!" křičel udýchaný Harry.
,,Na co si přišel Harry?'' zeptala se Hermiona. Harry se zamyslel a pak řekl:
,,No nezdá se ti to divný? Brumbál tam nemá svojí podobiznu a Sneapovi tak důvěřoval při tom by ho zabil? Nezdá se vám to trochu divný?'' prohlásí Harry.
,,No na tom něco bude." zamyslí se Hermiona… Najednou zavládlo veliké ticho a Harry se najednou zeptá Hagrida:
,,Co si o tom myslíš ty Hagride?'' koukne na něj Harry.
,,Ehm…." Najednou Hagrid zmlkne…
,,Hagride? Ty nám něco tajíš?" zeptá se ho překvapeně Harry.
,,No víš Harry Brumbál nechtěl, abys o tom věděl, ale tušil že na to přijdeš… Jenže nevěděl, že tak brzo…" sklopí hlavu Hagrid.
,,Takže je Brumbál naživu?" zírá Harry udiveně na Hagrida.
,,No víš, Harry, ano, je naživu, všechno to bylo pro to, aby se nikomu nic nestalo."
,,Ale proč? Proč to udělal? Proč mi lhal? A kde je teď?" má Harry miliony otázek…
,,Harry, Brumbál ti to všechno vysvětlí, až se vrátí…. Po prázdninách znovu nastupuje jako ředitel Bradavic.
,,Až se vrátí?" zeptal se Harry.
,,Ano až se vrátí…Šel pátrat po posledním viteálu a potřeboval k tomu to, aby si všichni mysleli, že je mrtvej…''
,,Ale proč mi o tom neřekl?" ptá se zvědavě Harry…
,,Víš Brumbál se obával toho, že by ti Voldemort mohl někým způsobem číst myšlenky a nechtěl, aby se dozvěděl, že je naživu, pro něj je výhodné to, že si myslí že je mrtvej a že už mu nic nestojí v cestě…"vypráví to Hagrid Harrymu.
,,A proč se teda chce vrátit do Bradavic?" ptá se neustále Harry…
,,To proto, že nechce dopustit to, aby se stalo to čeho se nejvíce bojí a to, aby se někomu něco nestalo, ale Harry, už se mě na nic neptej, já už ti nic jiného neřeknu, Brumbál ti to chce všechno říct sám, až se po prázdninách vrátí zpět…'' Harry se už na nic neptal a řekl si, že počká na Brumbála, až mu to všechno on sám vysvětlí…. Už se na něho moc těšil i přes to, že mu neřekl pravdu…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama