2 Kapitola-Pravda

6. prosince 2008 v 17:33 | Maus |  FF-To myslíte vážně?
Hermiona došla ke stolu a posadila se, chvíli mlčela, když se pak podívala na Rona a Harryho, zjistila, že se na ni oba dva dívají.
"Kluci, já vám musím něco říct, vím, že to co vám teď řeknu, se vám nebude určitě líbit, ale snažte se mě prosím pochopit. Já…" nestihla dokončit větu.
"Pane Pottere, máte jít ihned do ředitelny," prohlásil udýchaně Filch a zase odběhl pryč.
"Hermiono, promiň já teď budu muset jít, nebo mě Snape přetrhne. Promluvím si potom jo?" sbalil si své věci a zamířil k východu.
"Nechceš to říct aspoň mě?" zeptal se zvědavě Ron.
"To nejde, Rone, já bych to nerada říkala dvakrát. Já teď půjdu, musím si ještě něco dodělat. Uvidíme se pak," šla rychlým krokem do společenské místnosti. Když tam dorazila, hned se zase vydala do své ložnice, kde zrovna nikdo nebyl. Otevřela skříň, kde chvíli něco hledala a zdálo se, že to nemůže najít, po chvíli však vytáhla malý bloček s jejím jménem. Zastrčila si ho do kapsy a vracela se zpět do knihovny. Vešla do dveří a spatřila, že se Harry vrátil. Znovu se k nim posadila. Harry se na ni podíval a řekl:
"Hermiono, tak co si nám to předtím chtěla říct?" pohlédl na ní zvědavým a pronikavým pohledem.
"Nejdříve mi řekni důvod, proč si byl v ředitelně," dostala ze sebe.
"Někdo si na mě byl stěžovat, neřekl mi sice kdo, ale je jedno kdo to byl, protože Snape nevynechá ani jednu příležitost, aby mě ponížil," naštvaně prohlásil a zadíval se do svého papíru, kde ještě před chvílí něco psal.
"Právě o něm, s vámi chci mluvit, Harry, podívala se na Harryho a Rona, kteří se na ní teď zvědavě dívali."
"Nedávno sem za ním byla v ředitelně a…"
"A proč si nám to neřekla dřív?" skočil ji do řeči Ron.
"Jestli dovolíš, tak bych to ráda nejdřív dořekla," řekla naštvaně Hermiona.
"Promiň," omluvil se.
"A požádal mě o to, abych se stala jeho ženou, protože jeho matka umírá a on ji chce splnit její poslední přání. A ještě než mi začnete nadávat, že sem s tím souhlasila, tak bych vám ráda řekla to, že mi za to nabídl slušné vzdělání v lektvarech," odmlčela se Hermiona.
"To snad nemyslíš vážně, že si ho chceš vzít. Vždyť sama dobře víš, že tě s ním bude čekat peklo," řekl hlasitým a naštvaným hlasem Ron.
"Hermiono, já nemohu uvěřit tomu, co si nám právě řekla. Ty si chceš vzít člověka, který mě jen uráží," díval se na ni naštvaným pohledem Harry.
"Kluci, já vám tohle nechtěla udělat, ale je to pro mě skvělá příležitost. Vám se to možná tak nejeví, ale v dnešní době se člověk lektvary tak dobře nemůže naučit a tady ve škole jsme se zase ty nejdůležitější věci vůbec neučili. Snažte se mě prosím pochopit, nebo aspoň mé přání respektovat. Já dobře vím, do čeho jdu."
"My si to musíme rozmyslet. Musíš nám dát čas, Hermiono," zvedli se a odešli, Hermiona tam zůstala smutně sedět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama