2 Kapitola-Úkol

4. prosince 2008 v 9:30 | Maus
Druhý den u snídaně k ní přistoupil malý kluk, mohl chodit tak do druhého ročníku, který jí přinesl malý červený papírek. Když ho otevřela, uviděla vzkaz napsaný drobným malým písmem a v něm stálo:

Slečno Grangerová, stavte se u mě dnes večer v 8 hodin.
Severus Snape

Hermiona si vzkaz přečetla a zastrčila si ho do kapsy a pokračovala tam, kde skončila. Po snídani si šla pro učebnice a sešity a vydala se na hodinu přeměňováni, která byla velice nudná, tak jako byly dnes nudně všechny ostatní předměty. Po skončení výuky se jí ulevilo a vydala se s Ronem a Harrym na kolej, kde tráví většinu svého času. Večer se blížil čím dál víc. Při večeři už nemyslela na nic jiného, jen na to co po ní Snape může chtít. Jelikož bylo za pět minut osm, vstala a odešla, aby tam stihla dojít včas. Když dorazila k ředitelně, tak si uvědomila, že nezná heslo pro vstup do ředitelny. Zkusila pár hesel, co jí napadlo, ale po žádném zadaném heslu jí nepustili dál. Po chvíli se konečně trefila a šla nahoru po točitém schodišti. Zaklepala a čekala, až jí známý hlas pozve dál.
"Dále," ozvalo se po chvilce a Hermiona vstoupila.
"Dobrý den, pane řediteli," pronesla výrazným hlasem.
"Jdete pozdě," neodpustil si jízlivou poznámku.
"Já vím, omlouvám se."
"Jistě jste přemýšlela nad tím, proč sem vás sem pozval. " řekl a nadzvedl hlavu.
"Ano, přemýšlela," odpověděla.
"Tak nebudu vás dlouho napínat, slečno Grangerová. Potřebuji od vás vaši pomoc a ještě předtím, než se zeptáte o, co se jedná, tak vám to sdělím sám. Nevím, jestli se vám bude můj návrh líbit, ale doufám, že budete natolik chytrá a neodmítnete mi pomoci," prohlásil a odložil brk.
"Pokusím se," řekla zmateně.
"Myslíte si, že dokážete splnit jakýkoliv úkol vám dám, stejně tak dobře jako domácí úkol?" zeptal se zvědavě.
"Myslím si, že ano."
"No výborně, tak teď dobře poslouchejte, včera večer zjistila moje matka, že je nemocná, a že ji zbývá poslední rok života, a přeje si mě vidět šťastného. Chci ji splnit její poslední přání a věřte mi, že kdybych nevěděl to, že umírá tak bych na tohle nikdy nepřistoupil. Jednoduše si přeje, abych se oženil a ona by se konečně dočkala vnoučete, po kterém tak dlouho touží. A možná teď chápete to, co bude vaším úkolem," odmlčel se a sledoval její reakci.
"Vy chcete, abych si vás vzala a měla s vámi dítě?" řekla vyděšeně.
"Ano, to bude vaším úkolem, samozřejmě to můžete odmítnout, ale tím pádem byste mě velice zklamala a přišla tak o skvělou příležitost jak být jedna z nejlepších," odpověděl klidným hlasem.
"O jaké příležitosti to tu mluvíte?" zvědavě na něj pohlédla.
"Pokud byste se stala mojí ženou a přijala všechny podmínky, tak bych vám samozřejmě pomohl se stát přebornicí v lektvarech a Zároveň byste si získala veliký respekt ve škole jako ředitelova manželka, " odpověděl klidně.
"Já myslela, že vztah mezi profesorem a studentem je nezákonný."
"To máte pravdu, ale věci se mění, zvláště když si to umíte zařídit. Tak dohodneme se?" zeptal se.
"Tak dobře, souhlasím. "
"No výborně oznámím matce tuhle novinu a včas vás budu informovat."
"Dobrá, teď mě omluvte, musím už jít, nashledanou." odešla a zavřela za sebou dveře.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 S-GG S-GG | E-mail | Web | 4. prosince 2008 v 9:32 | Reagovat

CAU MAST TO TU MOC HESKE POD SE PODIVAT NA MUJ BLOG

WWW.S-GG.BLOG.CZ

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama