Leden 2009

Co bude dál? + Anketa...

30. ledna 2009 v 19:45 | Maus |  Moje kecy...
Tak zdravím:) Dlouho sem o tom přemýšela a o čem konkrétně? o povídce To myslíte vážně? Mám to promyšlený až do konce děj atd, ale jelikož je to moje první kapitolovka co sem kdy rozepsala příjde mi ted, už taková divná nebyly na ni zrovna moc kladné odezvy a to hlavně proto, že se povídky nikdy nepsala jen četla :D Mě jen zajímá jestli jimám nechat ve stavu jakém je nebo jí dopsat samozřejmě je to takový divoký a trochu nereálný děj, ale tak vždy vše být reálné nemusí... Mě jen zajímají vaše názory:)

Pravidla hry

26. ledna 2009 v 16:30 | Maus |  Jednorázovky
Ozvalo se hlasité zaklepání na dveře. Otevřely se a v nich se objevil Severu Snape.
"Dobrý den, slečno Grangerová." Odstoupil od dveří, aby mohla vejít.
Pozdravila ho též a prošla dveřmi dovnitř.
"Můžete se pustit do práce," řekl studeným hlasem. Hermiona nic neříkala, posadila se a pustila se do svého školního trestu. Dlouhou dobu se nic nedělo. Snape opravoval písemky a ji naštěstí zcela ignoroval. Po hodině práce odložil opravování písemek a vstal. Došel k místu, kde seděla Hermiona a nahlédl do její práce.
"Slečno Grangerová, znáte pravidla hry?" promluvil a ukázal směrem k šachovnici, která stála v rohu. Figurky vypadaly velice elegantně avšak nebyly to normální kouzelnické šachy. Byla tam jedna figurka navíc. Nevěděla co figurka znázorňuje, chvíli ji připadalo, že znázorňuje postavu, v dalším okamžiku to vypadalo jako zvíře.
"Šachy hrát umím, ale tyhle šachy…" nestihla domluvit a Snape ji přerušil.
"Jsou úplně stejné jako každé jiné, jen je tam figurka navíc," domluvil a vzal do ruky papír, který ležel na stole a podal jí ho. Hermiona se na papírek podívala a četla:

Pravidla hry:
1) Figurka musí vždy postupovat o 4 pole.
2) 2) S figurkou nelze vyhodit pěšce.
3) Musí táhnout vždy jen do strany, jen jednou může jít rovně.


Hermiona si pravidla přečetla a papír vrátila zpátky Snapeovi.
"Jsou vám pravidla jasná?" zeptal se ironickým hlasem.
"Ano, ale z jakého důvodu jste mi to dal přečíst?" pohledla na něj s tázavým pohledem.
"Myslel jsem, že jste chytřejší, slečno Grangerová. Přece proto, že budeme hrát," dořekl a posadil se na židli. Hermiona byla v šoku, ale nakonec se také posadila. Hráli dlouho. Zprvu vyhrávala Hermiona. Zřejmě proto, že ji Snape dával náskok. Hra se obrátila a Snape začal jednoznačně vyhrávat. Když byla hra u konce, Snape se ušklíbl a vstal.
"Je vidět, že jste se snažila, ale příště se budete muset víc snažit," odpověděl chladným hlasem a sedl si, za svůj psací stůl. Hermiona na to nic neřekla. Mlčky tam nehybně stála a čekala.
"Pokud už nemáte co říct, můžete jít," kývl směrem ke dveřím. Odešla ven a zamířila do své ložnice.2 Kapitola-Pravidla

25. ledna 2009 v 14:28 | Maus |  FF-Je tohle láska?
Poznámka: Musím opět moc poděkovat Sisi za její pomoc!


Druhý den se probudila časně ráno. Oči měla celé červené a oteklé od toho, jak celou noc probrečela. Usnout se ji podařilo až k ránu. Ještě dlouho seděla na posteli a nechtěla jít ven ze svého pokoje. Nakonec usoudila, že stejně jednou bude muset vyjít, tak ať to má aspoň rychle za sebou. Opatrně otevřela dveře, jako by čekala, že bude stát za nimi, ale nikdo tam nebyl. Rozhlédla se a zamířila po schodech dolů, kde vešla přímo do salonku. V rohu stál velký krb a u něj byl dlouhý stůl s křeslem a pohovkou. Bylo zde hromové ticho. V místnosti nikdo nebyl, jen na stole ležely noviny a hrnek od kávy. Šla do další místnosti. Při vstupu do dveří zjistila, že vstoupila do kuchyně, kde stál malý domácí skřítek. Když si skřítek Hermiony všiml, pozdravil ji a nabídl jí židli, aby se posadila. Přinesl jí čaj a teprve potom promluvil:
"Pán právě odešel, ale vrátí se brzy, kdyby jste ještě něco potřebovala, stačí zavolat," skřítek pokynul hlavou a zmizel dříve, než stačila Hermiona cokoliv říct.
Když dopila čaj, prošla dveřmi zpátky do salonku a vydala se do zavřených dveří, které byly naproti kuchyni. Na rozdíl od ostatních byla celá knihovna tmavá a prostorná. Všimla si hromady knih, pracovního stolu s křeslem a na stěně velikého obrazu, na kterém byla postava, kterou nepoznávala. Přistoupila ke knihovně a začala si postupně prohlížet knížky, které podle všeho patřily Snapeovi. Všechny byly staré, ale byly v perfektním stavu. Z všech titulů ji padl do oka jeden, který vypadal na první pohled velmi zajímavě. Kniha měla zeleno-šedivý obal, ale její hřbet nenesl žádný název. Opatrně ji vytáhla. Najednou se za jejími zady ozval něčí hlas:
"To vás doma neučily, že hrabat se v cizích věcech je neslušné?" zeptal se svým obvyklým studeným a sarkastickým hlasem Snape a pomalu zamířil ke svému stolu.
"Omlouvám se," pronesla nervózním hlasem Hermiona a vrátila knížku zpět do poličky. Snape se posadil a pohlédl na ni se svým obvyklým ironickým pohledem. Chvilku mlčel, než promluvil:
"Slečno Grangerová, myslím si, že si budeme muset promluvit o naší situaci. Nepřijímám jakékoliv námitky, ani nic jiného. Dlouho jsem tu žil sám a zcela spokojen, dokud mi vás Voldemort nedaroval. Momentálně nemám jinou možnost, než tu strpět vaší přítomnost. Takže váš pokoj je vám k dispozici. Dovolím vám i využívat mojí knihovnu s podmínkou, že knihy zůstanou v takovém stavu v jakém jsou teď. Večeřet můžete buď v kuchyni, nebo v jídelně, avšak nepočítejte s mou přítomností. Mám rád při jídle samotu a klid. Pokud to nebude nezbytně nutné a nebudete potřebovat něco důležitého, tak za mnou nechoďte," odmlčel se, a pak se zeptal:
"Je vám snad něco nejasné?"
Opřel se o opěradlo svého křesla a vyčkával.
"Ne není," odpověděla mu ještě stále nervózním hlasem.
"Výborně, tak tedy můžete jít," sdělil jí a zahleděl se do pergamenu, který ležel před ním. Hermiona se vrátila zpátky do vedlejší místnosti, kde si sedla na gauč. A mlčky zírala do stropu. Když se zvedla, vzala do ruky noviny, které ležely na stole. Při jejich zběžném prolistování zjistila, že v nich nejsou žádné zprávy o Voldemortovi, ani o žádných jeho akcích. Vstala a vydala se k oknu. Venku sněžilo, celá krajina byla pokryta sněhem. Odstoupila dál od okna, protože sníh ji připomínal spoustu krásných vzpomínek na její kamarády, ale ona teď nechtěla vzpomínat. Svezla se do křesla, kde po chvíli usnula. Probudila se až k večeru. V místnosti stále nikdo nebyl, ale noviny, které ležely na stole byly pryč. Místo nich tam našla malý papírek, na kterém stálo:
Vrátím se až zítra ráno. Jestliže budete po dobu mé nepřítomnosti cokoliv potřebovat, tak vám pomůže můj domácí skřítek. SS
Hermiona si vzkaz přečetla a schovala ho do kapsy. Zamířila do svého pokoje, kde si mlčky lehla a opět usnula.


Prolog

24. ledna 2009 v 13:38 | Maus |  FF-Za všechno může deník
Je to prolog k nové povídce HS/SS. Musím moc a moc poděkovat A-Sisi, která mi hrozně moc pomohla! Nebejt ní tak jsem v koncích.


Prolog
20.Srpna 1999

Dnes jsem nastoupila znovu do školy, ale tentokrát ne jako studentka, ale jako profesorka. Vše je tak prázdné a tiché. Studenti dorazí až prvního září a my se tu musíme připravit. Docela se toho bojím, ale zároveň se těším na svojí první hodinu. Kolegové jsou tu moc milí, a chovají se ke mně moc pěkně, ale profesor Snape se nezměnil, má pořád své jedovaté poznámky, dočista ignoruje mojí přítomnost. Když Brumbál zemřel, a on se stal ředitelem, je to ještě horší a to se všichni domnívali, že se stane ředitelkou profesorka McGonagallová. Takže se celá tahle situace vyvinula úplně jiným směrem. Naštěstí odešel profesor, co učil lektvary a já mohla tak převzít jeho předmět. Doufám, že zůstane déle než jeden rok ale... jestli se Snape bude chovat tak nesnesitelně jako ted, bude to obtížné....Dnes musím ještě nachystat spoustu věcí na svůj předmět a navíc se potřebuji zabydlet ve svém novém kabinetu, který je v hrozném stavu.

ff-ph.net

7. ledna 2009 v 20:06 | Maus |  Moje kecy...
Ai přestanu dávat povídky na fanfiction.potterharry.net jelikož sem tam povídky vložila na začátku prosince a doted se s tím nic neděje...uvidím ještě chvíli počkám, ale pokud to i nadale bude v tomto stavu budou povídky přidávany jen sem...

Omluva

4. ledna 2009 v 22:03 | Maus |  Moje kecy...
Moc se omlouvá za nepřidávání nových povídek a kapitol, ale mám toho ted moc a ve škole to ted bude taky honička pokusim se co nejdříve napsat nový díl a taky začnu pracovat na new kapitolovce...